Повітря


повітря

Повітря - це життєво важливий компонент навколишнього природного середовища, який являє собою природну суміш газів.

Вчені Гарвардської школи суспільної охорони здоров'я (HSPH) виявили прямий зв'язок між чистим повітрям і збільшенням тривалості життя.

Дослідження проводилося в 545 округах в США - це наймасштабніше на сьогоднішній день дослідження, яке оцінило скорочення кількості дрібних твердих частинок і його зв'язок з тривалістю життя.

Вчені зосередили увагу на вплив на здоров'я людини дрібних твердих частинок діаметром менше 2,5 мкм. Численні дослідження вже показали зв'язок між постійним впливом твердих частинок і ростом серцевих захворювань, а також підвищеною смертністю. Проте вперше вдалося з'ясувати, як очищення повітря впливає на тривалість життя. Виявилося, що в США скорочення концентрації мікрочастинок на 10 мікрограмів на кубічний метр (10 мкг/м3) в період з 2000 по 2007 роки збільшив середню тривалість життя людей на 0,35 років. Ці кілька місяців є серйозною статистично значущою надбавкою, хоча домогтися цього збільшення було непросто: жорсткість екологічних норм, боротьба з курінням, оптимізація транспортної сфери і т.д.

У ході дослідження з'ясувалися деякі цікаві подробиці. Так, зниження забруднення повітря призвело до більшого збільшення життя в містах, ніж у селах. Судячи з усього, в сільській місцевості складу мікрочастинок відрізняється. Також більший позитивний ефект спостерігався у жінок, ніж у чоловіків. Таким чином, вчені вперше надали прямі докази того, що екологічна політика по очищенню повітря від мікрочастинок позитивно позначається на тривалості життя. Сучасна медицина, здоровий спосіб життя, поряд з чистим повітрям і їжею можуть істотно продовжити період активності людей. Це позитивним чином позначається на економіці і психологічному кліматі в суспільстві.

Тож, логічним висновком сьогодення є респіратор й протигаз. 

Використовуйте респіратор або протигаз й проживете довше!