Гупнотизуючий американський цирк Вісконсіна

Багато років американський цирк гіпнотизував публіку виступами з дикими тваринами, зі своєю сліпучою зірочкою, барвистими клоунами й захоплюючими виставами. Ніколи до цього американська публіка не була так прикута поглядами й зачарована настільки дивними розвагами фокусників. Мабуть, найвідомішим був Рінглінг Брос. На своєму першому виступі вони використовували будинок п'яти братів Рінглінгів. Сьогодні це найбільша збережена циркова компанія.

В 1950-х телебачення почало завойовувати популярність, і кількість циркових глядачів скоротилася. Джон Келли, особистий адвокат братів Рінглінг, помітив спад і запропонував музей, який буде присвячений золотій ері циркового життя та її спадщині.Музей уперше був відкритий публіці в 1959 р. у Барабу, Висконсін, в звичайному зимовому цирковому приміщенні. Протягом багатьох років музей займав 63 акра. Сьогодні музейні експонати – історія Рінглінг Брос. Цирк, а так само його історія в цілому. Є колекція цікавих артефактів, у тому числі вагон цирку, оголошення, плакати, журнали, картини маслом, світлини та багато, багато чого іншого.


І що саме цікаве? Протягом літа - виступ різних циркових компаній. Експозиція зветься «матінка всіх цирків» - тут щорічно збираються більш 100 мандрівних цирків з різних куточків миру. Музеєм керує неприбуткова освітня організація Всесвітній фонд музеїв і цирків. Тут найбільша колекція сувенірів, постерів, фото, фільмів, костюмів і більш 200 циркових вагончиків. У травні-вересні тут дають яскраві циркові шоу й паради.

Існує можливість побачити цирк, яким він був кілька поколінь назад, довідатися його історію з костюмів, циркових вагонів, світлин і інших експонатів виставки.


Виконавчий директор Миру цирку Стів Фриз був уражений, коли побачив, що цирк минулої епохи повернули до життя в сучасній Каліфорнії. Це трапилося на зйомках фільму «Води слонам», по роману Сари Груэн. У фільмі описана історія парубка, що приєднався до цирку часів Великої депресії. Щоб зробити фільм настільки справжнім, наскільки це можливо, його творці запозичили в музею 15 циркових вагонів плюс досягнення досліджень і досвід роботи. Фриз, який протягом літа безліч раз відвідував зйомки й зіграв епізодичну роль у фільмі, сказав, що він був уражений рівнем деталізації під час створення сцен. Він згадав чорно-білу світлину нічного цирку, яку виробнича бригада відтворила на знімальному майданчику.