Місячні кратери в Айдахо – це один із самих приголомшливих національних монументів у Сполучених Штатах Америки

Айдахо - це штат у Північно-західній частині Сполучених Штатів Америки. Найбільшим містом штату є його столиця - місто Бойсе. Айдахо було прийнято 43-м штатом. Айдахо переважно гірський штат, навіть більш ніж Нова Англія. Він не має виходу до моря, і оточений штатами Юта, Вашингтон, Невада, Вайоминг, Орегон, Монтана й канадської провінції Британська Колумбія.
Місячні кратери в Айдахо – це один із самих приголомшливих національних монументів у Сполучених Штатах Америки. Завдяки магматичним траппам, дана місцевість перетворилася в поверхню Місяця. Таке чудо природи потребує охорони, тому ще з 2 травня 1924 року, держава веде особливий контроль даної території. Розташовані в Снейк-Ривер рівнини в центральному Айдахо, США між малими містами Arco і Кэри, на середню висоту 5900 футів (1800 м) над рівнем моря.
Виникли «Місячні кратери» близько двох століть назад, в результаті виверження вулкана, у багатьох місцях лава так і не покрилася ґрунтом. Пейзаж виглядає нереально, а тиша цього місця просто дивна. 80 квадратних кілометрів покрилися неймовірними по будові колонами, загадковими печерами й космічними кратерами - звідси й пішла дана назва "Місячні кратери Айдахо".

Стирчать із застиглої лави знівечені дерева, що скам'яніли і роблять моторошне враження, за що їх назвали садом диявола. У багатьох збереглися не тільки стовбури й коріння, але навіть окремі суки.
Печери вражають і розмірами, і фантастичними формами, і стародавністю, і тим, що навіть у самий жаркий день зберігають мінусову температуру, у деяких є навіть лід. Відчути себе підкорювачем таємних планет можна й не відправляючись у космос. Такими місцями потрібно дорожити й захоплюватися.Національний монумент займає площу більш ніж 2890 кв. км і містить у собі три чорні лавові поля. Усі три поля лави лежать уздовж Айдахо, з деякими кращими екземплярами відкритих тріщин розколу у світі, у тому числі глибоких, відомих на Землі в 800 футів (240 м). Є прекрасні екземпляри - майже кожний сорт базальтової лави, а також форми дерева (порожнини ліворуч від лави, спалюють дерева), лавові трубки (печери), і багато інших вулканічних структур. У багатьох місцях заповідника застигла магма так і не покрилася ґрунтовим покривом і рослинністю. Здалеку це покриття зникає майже повністю, даючи повне враження чорного запустіння. Повторні потоки лави протягом останніх 15000 років підняли поверхні землі досить, щоб піддавати його впливу переважних південно-західних вітрів, які допомагають тримати область сухими.