Печера Рассел Кэйв є американським Національним Пам'ятником у північно-східній Алабамі, Сполучених Штатах, близько до міста Бріджпорта

Рассел Кэйв є американським Національним Пам'ятником у північно-східній Алабамі, Сполучених Штатах, близько до міста Бріджпорта. Печера офіційно стала пам'ятником 11 травня 1961.
Головний вхід використовувався як притулок у доісторичних індійців, що проживали у самому ранньому, відомому населеному пункті в південно-східних Сполучених Штатах. Навколишній ліс забезпечував їжу, інструменти й паливо для вогнів.
Археологічні польові огляди розкрили сліди, залишені жителями печери. Приблизно дві тонни експонатів було знайдено й відновлено в цім місці. Відкриття включають деревне вугілля від вогнів, кості тварин - це були як використовувані в якості інструментів, так і залишки тварин, що вживаються в їжу. Так само були знайдені списи, стріли, осколки глиняного посуду. Виявлені були й останки декількох дорослих і дітей, похованих на місці. Тіла були розташовані у віці - від дитини до 50 років, та поховані в дрібних ямах на підлозі печери. Такі поховання не супроводжувалися закладкою сторонніх предметів, яких-небудь речей.


Перші реліквії були виявлені в 1953 році, коли чотири учасники з Археологічного Суспільства й університету Чаттанугі, почали розкопки в печері. Вони досягли глибини шести футів (1.8 м). При огляді добутих артефактів, виявилася величезна важливість місця, археологи відразу зв'язалися зі Смітсоновським інститутом. Який, у свою чергу, провів три сезони (1956-1958) археологічних розкопок. Велося співробітництво з Національним географічним суспільством, були проведені дослідження й розкопки, які досягали глибини більше чим 32 фута (9.8 м). Додаткові заходи були виконані в 1962 році, Службою національних парків, які поглибилися ще на 10.5 футів (3.2 м). Ці заключні розкопки закінчили археологічний звіт і встановили локальну виставку.
Був проведений аналіз розподілу експонатів, серед функціональних категорій ( обробні інструменти, що виготовляють і, внутрішні знаряддя, зброя) використовувалася експериментальна техніка, запропонована Говардом Винтерсом . Знайдені предмети, що вважались спочатку як знаряддя для полювання, але згодом з'ясовувалося, що вони непричетні до використання під час полювання. Усе це показово для мисливського табору, у якому не було інших постійних занять. Взагалі дало неповну картину доісторичного життя, тому що в печері представлена тільки частина щорічного життєвого циклу його мешканців.