Таємниці озера Топліце

Таємничі водні глибини австрійського озера Топліце захоплюють не одне покоління шукачів скарбів уже понад шість десятків років. Це озеро розташоване між гірськими вершинами на висоті від 2000 до 3000 м усього в 15 км на північний схід від курортного містечка Бад Аусзее. Його найглибша точка 103 м, довжина – біля 2000 м, а ширина – не більш ніж 400 м.
Подейкують, що в Топліце захований один з найбільших у світі скарбів нацистів, а саме озеро несе на собі відбиток прокляття таємних охоронців цього «священного надбання».
Багато дослідників історії Третього рейху ось уже декілька десятків років ведуть запеклі дискусії з приводу таємниць гітлерівського золота. Найбільш неймовірною версією вважають теорію, згідно якої усі закривавлені скарби «чорного ордену» СС, що спочивають на дні озера є заклятими.

Вагомим аргументом на користь цієї теорії є беззаперечне захоплення керівництва Третього рейху окультними науками та містичними предметами. Адже не секрет, що вони створювали надсекретні окультні спілки, висилали різноманітні експедиції в Гімалаї та Тибет, вірили в переміщення душ та на досить серйозному рівні займались астрологією. 


Існують твердження, що в квітні 1945 року біля тисячі вантажівок зі скарбами неймовірних багатств рейху були відправлені в гірські райони Австрії, а саме – до озера Топліце.
А декілька місяців потому бувший лейтенант Франц Готтліх, що приймав участь в таємних захованнях скарбів на території Австрії, на одному з публічних допитів зробив сенсаційне зізнання: «Російські полонені втопили і зарили 30 ящиків із золотом, дорогоцінним камінням та рідкісними предметами розкоші… Я був там особисто».
Відтоді до важкодоступного гірського озера ринули тисячі золотошукачів та дослідників. А сам Готтліх одразу ж після зізнання був невідомим чином убитий в своїй тюремній камері. Це була перша, однак далеко не остання смерть. На сьогодні таємничі скарби Топліце призвели до смерті десятки людей, хоча б якимось чином пов’язаних з цією історією. Поки що нікому так і не вдалось знайти нацистське золото…
І хоча місце поховання скарбів більш-менш відоме, навіть застосування надсучасної пошукової техніки не дає жодних позитивних результатів.


Існує й інша версія: скарби нацистів не можуть знайти не лише через накладене на них закляття, але й через те, що вони й досі надійно оберігаються спецпідрозділами СС.
На користь цієї версії свідчать гибелі багатьох людей, що намагались розгадати таємниці скарбів Третього рейху.
На сьогодні власті Австрії не залишають без уваги ймовірність існування таємничого скарбу і проводять ряд наукових експедицій і досліджень глибин озера. Не полишають надії знайти неймовірне багатство й шукачі пригод, які заради своєї мети готові навіть на смертельний і, можливо, такий невиправданий ризик.