Черчілл - місто в Канаді, на узбережжі Гудзонової затоки, провінція Манітоба. Знаходиться місто на відстані майже 1600 км від Вінніпега, столиці Манітоби у Канаді. Розташований на березі Північного Льодовитого океану, на західному березі Гудзонової затоки, при впадінні річки Черчілл.

Називається столицею білих ведмедів. Відразу за межею міста, де субарктична тундра зустрічається з холодними водами Гудзонової затоки, щорічно збирається величезна кількість (більше 1000) цих чудових тварин.


До середини жовтня немає кращого місця на землі, де можна спостерігати за білими ведмедями так легко і безпечно. Канадський городок Черчіль, що в провінції Манітоба біля Гудзонової затоки - одне з небагатьох місць, де можна побачити білих ведмедів в їх природному середовищі існування. Заповідник "Вапуск", де мешкає найбільша колонія білих ведмедів, нараховує півтори тисячі особин, знаходиться всього в декількох кілометрах від міста. До речі, "Вапуск" в перекладі з мови індіанців племені крі означає "білий ведмідь".


Застерігають про небезпеку знаки, які вивішуються навіть всередині міста. Ведмеді, які підходять дуже близько до будинків людей, потрапляють у спеціальні пастки. Потім їх присипляють і вивозять за 30 кілометрів від міста.

Для білих ведмедів узбережжі в районі Черчіль основне місце, де вони чекають замерзання затоки, щоб піти по льоду до місць проживання тюленів. Приливні - відливні явища призводять до утворення тріщин в льоду, ополонок і каналів, де і живе величезна кількість тюленів. Ведмеді перевіряють лід на міцність і, коли він досить міцний, буквально за одну ніч зникають. Це трапляється в районі третього тижня листопада.