Канадський поштовий музей розміщається в музеї цивілізації в Гатино, провінції Квебек. Він вважається одним з найбільших поштових музеїв світу, займаючи друге місце по числу відвідувачів у рік. 

Центральне місце в музеї займають аж ніяк не марки, хоча він і має першокласні колекції, що нараховують десятки тисяч знаків поштової оплати. Насамперед, у музеї освітлена загальна історія спадщини Канади, у тому числі — соціально-економічна роль зв'язку в історії країни. У музеї також розкривається міжнародна тематика.

У колекціях музею є письмовий стіл, що належав Сэндфорду Флемінгу, художникові першої марки Канади, місцеві й іноземні скриньки й зразки форми службовців, сумки й сільські скриньки, вивіски відділень й поштовосортировочна техніка.

У музеї є постійна експозиція, яку доповнюють тимчасові або спеціальні експозиції. Помітне місце в експозиції займає Національна колекція поштових марок, у якій представлені всі марки, коли-небудь випущені в Канаді. Крім зазначених публічних експозицій, у завдання музею входить колекціонування, зберігання й опис матеріальних об'єктів, що відносяться до історії пошти Канади.


Поштовий музей заснований -1971 році, а відкрився в 1974 році, знайшов свою нинішню назву в 1996 році, і переїхав на постійне місце в музей цивілізації в 1997 році.


Музеєм керує корпорація «Канадський музей цивілізації», федеральна державна корпорація (Crown Corporation), яка також відповідає за музеї Канади - цивілізації, військовий музей, дитячий музей і Віртуальний музей Нової Франції.

Музей бере участь в наступних організаціях:

- Канадської асоціації музеїв,
- Інформаційної мережі спадщини,
- Віртуальному музеї.

Об'єкти в канадській колекції Музею пошти, розповідають про зв'язок, з особливим акцентом на нього, як засіб спілкування й масової комунікації. В музеї колекції містяться 49 тисяч артефактів і 300 тисяч предметів філателії, які допомагають інтерпретувати матеріал спадщини в Канаді й в усьому світі.Різноманітні колекції поєднують об'єкти з різних колекцій в областях:

• філателія (марки, печатки, філателистичні сувеніри),
• поштове встаткування ( поштові скриньки, ваги, форма, знаки поштової відділення),
• технології ( машини для сортування, марки торговельних автоматів),
• транспорту (моделі, сільських транспортних обладнань доставки, лижі й навіть собачі запряжки для доставки пошти),
• об'єкти, що пов'язані із ритуалами письмової формі ( письмові приладдя, написання керівництв, вибір переписки, листівки),
• архітектури (герб, двері, поштові хвіртки, світильники та годинник),
• образотворчого й декоративного мистецтва (пошта мистецтва, картини, світлини),
• масової культури (іграшки, книги, статуетки, одяг),
• архівних матеріалів (листа, доставлені перевізником, документації по поштових страйках, особисту переписку та світлини).