Чилі й дивовижне місто Сантьяго

Чилі – унікальна країна. Надзвичайна протяжність країни дозволяє їй мати всі існуючі на землі кліматичні зони! А Сантьяго, столиця країни, – найчарівніше місто у світі. 

Його ще називають “молодшим братом Парижа” або “діамант в іспанській короні”. З усіх сторін Сантьяго оточене горами, що додає йому казковості. У місті велика кількість історичних пам’яток: парк Дуарте, фольклорний музей Томаса Морея, пам’ятник героям-республіканцям. Проте, найвідомішою пам’яткою міста вважається палац Ла Монеда, розташований на площі Конституції. Будову було зведено ще у 1805 році Хоакіном Тоеска. У ХІХ столітті в ньому розташувався чилійський уряд. А у 1973 році палац став свідком кривавих подій, пов’язаних з приходом до влади найвідомішого диктатора світу – Аугусто Піночета.


Пагорб Санта Лусія (Лучія) знаходиться в центрі міста і є важливим історичним місцем. Це справжня окраса міста. У туристів є прекрасна можливість побачити на власні очі ритуал, який кожного дня опівдні проходить на пагорбі з дня оголошення незалежності. Він супроводжується потужним залпом гармат. Коли Сантьяго був ще невеличким містечком, гармати сповіщали його жителів про те, що вже настав полудень. На цьому пагорбі конкістадор Педро де Вальдівія у 1541 році заснував місто Сантьяго. Місто отримало назву на честь апостола святого Якова (ісп. Santiago), якого вважали покровителем Іспанії. Будівництво міста проводилось під його чітким керівництвом у кращих іспанських традиціях. За майже 500 років свого існування місто руйнувалось і знову відновлювалось. Педро де Вальдівія загинув, а місто продовжує процвітати. Столицею місто Сантьяго стало у 1818 році.
Окрім пагорба Санта Лусія, привертає до себе увагу Замок Ідальго – величний, елегантний. Сьогодні в ньому відбуваються різні суспільні і культурні свята.
Свого часу у місті мешкала велика кількість знаменитих людей. Серед них дві дівчинки: Лаура Вікунья та тереза Іісуса. Їх обох прирівняли до лику святих. Перша, Лаура, заступниця розбитих сімей. На могилі дівчинки знаходиться епітафія, в якій розповідається про те, що Лаура була морально чистою і цнотливою дівчиною; любила і поважала свою матір, яка жила з чоловіком, який і був причиною смерті дівчинки. Друга, Тереза, у юному віці померла від тифу. Вона вважається заступницею молодих людей.
А ще Чилі славиться тим, що саме вона має найнижчий рівень корупції і злочинності порівняно з іншими країнами Латинської Америки!