Завдяки своїй унікальності Луненбург, місто в Новій Шотландії, був визнаний ЮНЕСКО видатний пам'яткою світового значення. До 1753 року в цих місцях часто бували місцеві племена й жителі Акадии.

Жителі Луненбурга спочатку були хліборобами, а потім їх життя й основне промисли стали пов'язані з морем. В п’ятдесятих роках дев’ятнадцятого сторіччя з Луненбурга в Більшу Ньюфаундлендську банку направилася перша шхуна. В 70-х роках тут уперше випробували метод тралового рибальства на рибальських плоскодонних човнах.

В двадцятих роках того ж таки двадцятого сторіччя був уперше введений образ переробки свіжої риби. Тут побудували знамениту гоночну шхуну «Bluenose» в 1921 році. І донині в місто приходить безліч замовлень на будівництво й ремонт морських суден. В 1963 році тут побудували чудовий корабель «Bluenose II» і точну копію королівського судна «Баунті».

«Bluenose», шхуна вагою в 285 тонн, була кількаразовим переможцем «Міжнародних Рибацьких Гонок». Ці змагання вперше були проведені в 1920 році між Луненбургом у Новій Шотландії й Глостером у Новій Англії. Брати участь у змаганнях дозволялося винятково рибальським судам. «Bluenose» уперше брав участь у цих змаганнях в 1921 році, і з того самого часу перемагав щоразу, коли брав участь у перегонах.


Захоплююча дух берегова лінія Луненбург - будинок Музею Рибальства світового класу Атлантики. Музей ознаменовує рибацька спадщина Атлантичного узбережжя Канади. Розміщений у яскраво-червоних будинках, музей із плаваючими судами й плавзасобами.

Нові й морські акваріуми, заповнені рибою по народженню, Галерея Банків Рибальства, Зал Прибережного Рибальства. Магазин Легкої рибальської плоскодонки. Меморіальна Кімната Рибаків, і велика кількість інших виставок суднобудування, ромове керування, життя в рибацьких співтовариствах і все про старі морські двигуни - все це є в музеї. Дуже цікаві щоденні демонстрації, як нарізати філе риби, пастки омара й показ традиційних ремесел.

Музей переповнений виставками, показами й діями. Протягом дня Крижаний Театр Будинку показує найцікавіші фільми. Найвідоміша шхуна Канади, історичний Пуританин, показується на виставці, яка до речі містить найбільшу у світі колекцію експонатів цієї шхуни. Меморіальна кімната Рибаків розташована на другому поверсі, пропонуючи віддати данину загубленим у море від порту Луненбург.