Таємниця двох великих коловоротів в Атлантичному океані поблизу СуринамуПоблизу берегів Суринама було знайдено два великих коловорота діаметр яких  складає чотириста кілометрів.

Розташована поблизу екватора, Суринам виділяється посеред інших країн тропічним кліматом. Температура повітря в країні практично не змінюється від сезону до сезону. За рік спостерігається два сезони дощів: з грудня до початку лютого та з кінця квітня до середини серпня.

Навпроти берегів Амазонії в Атлантичному океані, було знайдено два неймовірно великих коловороти, з діаметром приблизно чотириста кілометрів. Тут мова йде про два омути, дуже великих за розмірами, які досі не зустрічались ніколи у природі. Існує припущення, що вони здатні поволі дуже впливати на кліматичні зміни, які відбулися на Земній кулі.

Ці воронки, які були знайдені в двохсот кілометрах від берегів Суринама та Французської Гвіани, як здається, стали слідством взаємодії течії, яка проклала собі шлях з півночі біля берегів Північної Бразилії, Південної Екваторіальної течії, яка рухається з півдня, та великого гирла Амазонки. Найдені коловороти обертаються по часовій стрілці. Вони при цьому рухаються в океані, нагадуючи собою дуже великих за розмірами «фрисбі», як два диски, які були запущені в повітря. Їх обертання відбувається зі швидкістю один метр на секунду – ця швидкість достатньо велика, якщо зрівнювати її зі швидкістю океанічних течій. На границі цих коловоротів є хвиля-сходинка висотою до сорока сантиметрів.

Вчені вже дослідили, що навіть в місяці, коли рух океанських течій та потоків Амазонки практично припиняються, ці доволі великі за розмірами воронки не щезають! Це наводит на думку, що існує якийсь інший, незалежний тип механізму, котрий їх формує на цьому відрізку шляху  в Атлантичному океані.

Зараз, коли були раптово знайдені ці гігантські коловороти, вивчається вплив цих двох дуже великих за розмірами течій на сучасний клімат всієї Латинської Америки та Африки. Ці знайдені не дуже давно коловороти, можуть також дуже впливати на навігацію між північною та південною Атлантикою, які розташовані недалеко від цієї загадкової території. Якщо б кораблі знали про ці коловороти, та враховували їх потужність, то вони б вже намагалися економити паливо, при цьому раціонально використовуючи цей дуже сильний водяний потік, який має величезну рушійну силу.